Субота, 05.07.2025, 06:18
Вітаю Вас Гість | RSS

ЄНАКІЄВСЬКИЙ НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНИЙ КОМПЛЕКС №11 ЄНАКІЄВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

НАШІ ДОСЯГНЕННЯ
УЧНЯМ
Наша бібліотека
БАТЬКАМ
Спілкування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 65

Бібліотека

 
 

БІБЛІОТЕЧНІ УРОКИ:  
 
 
 
 

Уважаемые учащиеся, учителя, родители! Вашему вниманию предлагаются ссылки на сайты лучших библиотек Украины
На сайтах можно найти информацию о научной и издательской деятельности, многочисленные фонды и коллекции, материалы конференций и многое другое.
 
 
 
 
 


Уважаемые читатели! Не спешите отвергать наше предложение о замене музыки в "наушниках" на аудиокниги. Вы должны попробовать хотя бы раз, а там... 
 
 
 
 

До уваги випускників!


Учителям и учащимся!
По этой ссылке можно бесплатно скачать методические материалы по преподаванию предметов; фактически любые тетради на печатной основе и учебники, которые разрешены МОНУ для использования в общеобразовательных учреждениях Украины; материалы для классных руководителей; послушать аудиокниги по школьной программе и по внеклассному чтению и еще многое другое.
 


Практичні електронні довідники з предметів
 
Ниже ссылки различных справочников по школьным предметам, которыми можно пользоваться оn-line или распечатать
Англійська мова    с использованием аудиоплеера


                                                                                                              Про проведення  Тижня  дитячого читання

    З  24 березня по 28 березня 2014 року в НВК № 11 був проведений Тиждень дитячого читання, метою якого було  розширення  читацького світогляду  учнів,   формування  читацьких  смаків,  виховання  бережливого ставлення  до  книг. 24 березня відбулась  посвята учнів  1 класів  у читачі. Учні 2-3 класів  завітали  на конкурс «З  якої  ми  казки?» 25 березня  учні 4 класу  зібралися в   бібліотеці,  де  ознайомились  із  виставкою  «Світ  дитячої  книги». Учні початкової  школи  взяли  участь  у  інсценізації  казок. Школярі 4-5 класів  на  конкурсі  «Яке  це чудо – казки» продемонстрували  свої  знання про  цей  вид  усної  народної  творчості. Учні  6 класу  зібрались  на збори  книгоманів,  на  яких  показали  вміння  добре  читати,   гарно  висловлюватись,   швидко  орієнтуватись у морі   дитячих  книг. 27 березня  учні  7 класу  перегорнули  сторінки   усного  журналу «Читають   тато,  мама,  я – читає   вся  моя  сім’я», з якого  діти  дізнались  про  історію   створення  книги,   про  процес виготовлення  книги  в  наш  час,  ознайомились із  фольклорними  перлинами,  присвяченими  книзі. Учні  8 класу  зустрілись  на  інтелектуальній  грі  «Книга - наш  друг  і  порадник», на  якій  формували  свої  читацькі  смаки. У  рамках  проведення  Тижня  учні  школи взяли  участь  у  міському  конкурсі  «Найкращий  читач  2014 року»,  в  якому   учень  8 класу  Зарецький   Олександр   посів  почесне 3 місце.

             Фото дивіться  в "Фотоальбомі"  


З 24.02 по 28.02 2014 р. в НВК №11 пройшов конкурс  «Найкращий читач школи 2014 року»,  метою якого було зацікавити учнів читанням як захоплюючим процесом поповнення знать, формувати читацьку культуру читачів, бережливе ставлення до книги, до праці людей, які беруть участь у її створенні, виховувати в дітей любов до рідної мови, рідного слова, книги.

Розпочався конкурс презентацією стіннівок. Учні 6 класу познайомили дітей з книжковим драйвом, школярі 7 класу презентували книжкову рекламу, учні 8 класу підготували матеріал за темою «Книга – скарбниця знань». У бібліотеці школи відкрилась виставка книжок «Мова ця велична і проста» (присвячена Міжнародному дню рідної мови). Учні 6 – 8 класів змагалися у написанні кращого відгуку на сучасний твір про дітей (видавництво «Трані – Т»); оформлення читацького щоденника (переможець учениця 7 класу Кащеєва Аліна). Учні 6 класу зустрілись на читацькій олімпіаді «Мудра книжка скаже вам чогось багато». Школярі 7 класу запросили бажаючих на театралізоване свято «Герої улюблених книг». Учні 8 класу змагались у літературно-пізнавальній грі «Найуважніший читач». Переможцями стали: учениця 6 класу Булигіна Інесса, учениця 7 класу Пластовець Тетяна й учениця 8 класу Лазаренко Аліна
Фото дивіться  в "Фотоальбомі"


День Соборності України
 
22 січня 2014 року  учні 4 класу завітали до бібліотеки школи на інформаційну хвилинку, присвячену Дню Соборності України. Школярі ознайомились із цікавими фактами про нашу країну, взяли участь у викторині, в якій перевірялись знання дітей про державну атрибутику України.
 
     
 
 

В бібліотеці Єнакієвського НВК №11
 
       

УЧНЯМ:
Правила поведінки в бібліотеці для учнів
  • Перед першим візитом зайдіть на сайт бібліотеки. Випишіть для себе час роботи, інформацію про вихідні і санітарних днях. Зазвичай на сайті можна знайти інформацію про умови надання послуг, в тому числі платних. Так що ви можете заздалегідь дізнатися, в які зали бібліотеки вам потрібно буде піти і на яку допомогу можна буде розраховувати.
  • Прийшовши в бібліотеку, залиште верхній одяг в гардеробі. Навіть якщо ви заскочили на пару хвилин, щоб здати книгу, дотримувати це правило пристойності необхідно. Якщо у вас з собою об’ємні сумки та пакети, залиште їх у ящиках для зберігання. Зайві речі будуть вам заважати, а шурхіт пакетів може відволікати і дратувати інших відвідувачів.
  • Якщо ви звертаєтеся за допомогою до співробітника бібліотеки, розмовляйте упівголоса, щоб не відволікати оточуючих. Оскільки багато в бібліотеці не просто читають для розваги, а працюють, їм необхідно зосередитися. Будь-які сторонні звуки можуть збивати з думки.
  • Цікаву для вас книгу або періодичне видання ви можете прочитати в читальному залі бібліотеки. При цьому не мисліть і не загинайте сторінки, не підкреслюйте нічого в тексті, навіть простим олівцем. Старі старі видання по екрані з особливою обережністю, не поспішаючи. Не фотографуйте фрагменти книги. Якщо вам потрібен якийсь уривок тексту або ілюстрація, ви можете за додаткову плату відсканувати документ або зняти з нього ксерокопію. У цьому вам допоможе співробітник бібліотеки.
  • На час роботи в читальному залі відключайте телефон або переводите його в режим без звуку. Якщо вам зателефонували, навіть для короткого розмови вийдіть в коридор. Також небажано розмовляти в бібліотеці і без допомоги телефону. Якщо ви йдете туди з одним або колегою, обговорюйте всі питання по дорозі. Крім того, у багатьох бібліотеках є обладнані диванами холи, кафе — ви завжди можете зробити перерву і поговорити там.
  • Якщо вам захотілося перекусити, не втамовує голод не відходячи від книги. Як правило, їсти і пити в бібліотеках можна тільки на території буфетів.
  • По можливості не беріть з собою в бібліотеку маленьких дітей. Поки ви будете працювати з книгою, маля занудьгує і напевно почне розважати себе сам, заважаючи оточуючим. Правда, в деяких бібліотеках є дитячі кімнати. Там ви можете залишити своє чадо під наглядом досвідчених педагогів і в компанії з іншими дітьми.

Як користуватися навчальною, довідковою, додатково літературою

1.         Використовуючи навчальну, довідкову і додаткову літературу, уточніть, що саме вас цікавить.

2.         Подумайте, де найбільша можливість одержати відповідь на запитання, що вас цікавить: підручнику, довіднику чи додатковій літературі.

3.         Насамперед використайте підручник, потім – довідник, а тоді – додаткову літературу.

4.         Відкриваючи книжку, спочатку прочитайте зміст і покажчик термінів, назв.

5.         Залежно від мети використайте такі виді читання:

& читання-перегляд, коли книжку переглядають швидко, зупиняючись на окремих сторінках (мета такого перегляду – перше ознайомленні з книгою, одержання певного уявлення про зміст);

& вибіркове читання, або неповне, коли читають не весь текст, а тільки потрібні місця;

& читання з різних видів запису прочитаного.

 

6.         Відшукавши у книзі потрібний розділ, параграф чи сторінку, не обмежуйтесь побіжним поглядом, а випишіть потрібну для себе інформацію, виділіть основне, складіть план прочитаного. 


Поради батькам від бібліотекаря

              Як викликати в дітей інтерес до читання?                 

      1.     Читайте не більше 10-15 хвилин.

      2.     Перед читанням провітріть кімнату,приберіть зі столу предмети, які відвертають увагу.

      3.     Якщо дитина втомилася, зробіть фізкультурну паузу.

      4.     Не бійтеся похвалити дитину. 

 Як обговорити з дитиною прочитане?

1.     З`ясувати перед читанням чи під час читання важкі слова.

2.     Спитати, чи сподобалося дитині прочитане. Чим?

3.     Що нового довідалася?

4.     Попросити її розповісти про головного героя, цікаві пригоди.

5.     Які слова й вирази запам`яталися?

6.     Чого навчила книга?

7.     Запропонувати дитині намалювати малюнок до епізоду, який їй найбільше сподобався, вивчити уривок, якщо це вірш.

 

8.     Вести щоденник читання.

Поради з виховання маленького читача

1.      Читайте вашій дитині поштові листівки, газети, інструкції. Це дуже важливо для дитини.

2.      Доки дитина росте, показуйте їй малюнки та збірки оповідань. Кольори й форми вразять її, а слухання веде до вивчення.

3.      Регулярно відвідуйте бібліотеку. Дозволяйте дітям вибирати книги самостійно.

4.      Читання перед сном має стати регулярною сімейною традицією. Якщо для читання буде обрано правильні книги, то навіть старшим дітям буде цікаво слухати.

5.      Пам`ятайте про поезію! Короткий вірш – це найкращий спосіб привернути увагу на деякий час.

6.      Заохочуйте дітей до читання вголос у той час, коли ви виконуєте домашню роботу.

7.      Використовуйте телебачення, щоби привернути увагу до читання. Більше читайте про людей, країни й різні речі, котрі зацікавили вашу родину з телепередач. 

8.      Тримайте вдома безліч матеріалів для читання. Зберігайте дитячу літературу на нижніх полицях, щоб діти могли її легко дістати.

9.      Нехай ваша дитина побачить вас за читанням, розмовляйте стосовно того, про що читаєте.

 

10.  Даруйте книги дітям. Цим ви даєте зрозуміти, що книги особливі. Ніколи не пізно заохотити дитину до читання. Оскільки діти слухають історії, вони вивчають нові звукосполучення, розширяють свій запас слів.


БАТЬКАМ:
Як навчити дитину читати
Книги - найкращі друзі людини. Читання допомагає розширити кругозір і сприяє розвитку вашої дитини. Однак, беручи до уваги величезну кількість розважальних засобів, таких як телебачення, мультики, СD / DVD і відеоігри, стало досить важким прилучити дітей до читання. Ось кілька корисних порад, які допоможуть Вам привчити вашу дитину до світу книг. Ви дізнаєтеся, як навчити дитину любити читати.

Оточіть дітей книгами

Це один з кращих способів навчити вашу дитину любити читати. Розкладіть книги і журнали так, щоб їх було легко знайти. Нехай вони будуть доступні у вашому домі. Якщо ваша дитина виросте серед книг і бачачи, що її батьки - книголюби і захоплені читачі, їй буде цікаво випробувати це на собі. 
 
Нехай місце для книг буде виділено в самому світлому місці. Журнали складіть в стопку, дитячі книги покладіть на парту, барвисті і книги, що легко читаються, покладіть серед іграшок, кілька книг - в машину і кілька книг - в спальню. Присвятіть кут будинку книгам і зберіть бібліотеку. 
 
Коли ваша дитина буде оточена такою безліччю книг та журналів, звісно вона буде схильна до читання книг. Дошкільнята особливо люблять слухати історії. Цікаві книги в їхніх руках можуть зацікавити їх дізнатися багато чого про це. Так ви не тільки навчите дитину любити читати, але й берегти книги.

Дайте їм яскраві, барвисті книги

Діти люблять яскраві книги, а книги без картинок їх не цікавлять. Тому дайте їм книги, що містять в собі безліч різних барвистих ілюстрацій. Саме яскраві картинки викликають інтерес до читання і пізнавальності. 
 
В даний час, завдяки сучасним технологіям, видання книг зробило книги доступними. Багато можливостей для озвучування книг. Аудіо-книги - теж один з можливих варіантів для збудження інтересу до творів літератури. 
 

Казки чи історії на ніч

Один із найкращих способів прищепити любов дітей до книг - це читання перед сном. Діти з нетерпінням чекають історії, лежачи в ліжку. Якщо у Вас двоє дітей, попросіть старшого розповісти історію молодшому.

Читайте самі

Якщо ви не знаєте, як навчити дитину любити читати, то подайте їм приклад. Діти на підсвідомому рівні переймають звички у своїх батьків. Якщо у Вас є звичка читати, найімовірніше, що ваша дитина виросте книголюбом. Якщо Ви мало дивитеся телевізор, а в основному читаєте, будьте впевнені - те ж саме повторять ваші діти.

Дозвольте дітям самим вибирати книги

Дайте дитині з раннього віку познайомитися з книгами. Правильно буде з 3 років, і починайте вчити розуміти чарівні слова. Беріть з собою вашого малюка в бібліотеку або в книжковий магазин, давайте йому можливість вибирати книги.
 
При цьому, допоможіть дитині знайти правильний формат книги, перегорніть книгу разом. Поясніть їй, що ця книга цікава чи ні. 
 
Для Вас і вашої дитини буде дивним відкриттям світ книг і його можливостей. Навчіть вибирати книгу і навіть вимагати купити її. Це буде прекрасною здорової звичкою.

Дивіться відео, яке спонукає прочитати книгу

Привчити дітей до читання можна, використавши перегляд мотиваційного відео. Нехай відео буде надихаючим, міститиме в собі красиві картинки з глибоким посланням, яке ймовірно має більший вплив, ніж вірш мами. Витратьте деяку суму на веб-сайт, в якому є доставка цікавого відео, спеціально зробленого для дітей. Повірте, це буде хорошою точкою відліку для того, щоб почати розмову про читання книг. 
 
Щоденний перегляд мотиваційного відео дозволить дитині вголос читати мудре і глибокі послання. Золоті самородки мудрості - цитати, які надихнуть дитину дізнатися багато про що і прочитати про це. Крім того, ці цитати пропонують практичне керівництво в привчанню дітей до читання. Читання цитат - це прекрасний спосіб для натхнення вашої дитини. 
 
Тепер ви знаєте, як навчити дитину любити читати! Вперед! 

 

 
 


Форма входу
Календар
«  Липень 2025  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
Дошкільний виховний заклад №20
Архів записів
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Copyright MyCorp © 2025
Зробити безкоштовний сайт з uCoz